FTO Technika / Aerotechnika

Szkoła z bogatą tradycją, założona w 1996 roku jako jeden z pierwszych w Polsce prywatnych Ośrodków Szkolenia Lotniczego.

Od lat prowadzimy szkolenia teoretyczne i praktyczne w przyjaznej atmosferze dostosowując się do czasu i potrzeb naszych studentów. To właśnie dla nich prowadzimy zajęcia teoretyczne w trybie indywidualnym oraz grupowym by jak najlepiej sprostać ich wymaganiom.

Szkolenie praktyczne prowadzimy na lotniskach, gdzie bazowane są nasze samoloty – Poznań Ławica EPPO oraz Poznań Kobylnica EPPK, jednak loty szkolne wykonujemy na wszystkie lotniska i lądowiska opublikowane w AIP. Nasza kadra instruktorska składa się z doświadczonych pilotów, którzy poświęcą swoją uwagę i czas dla każdego ucznia - pilota, tak by bez problemu pokonali wszystkie stawiane im poprzeczki kariery lotniczej.

Szkolimy pilotów na samolotach jedno- i dwusilnikowych, wykorzystując w tym celu najpopularniejsze samoloty produkcji amerykańskiej – Cessna 152 i 172. Do szkolenia na samolotach wielosilnikowych używamy samolotów PZL M-20 „Mewa”.

Nad bezpieczeństwem naszym i naszych samolotów czuwa personel techniczny organizacji CAMO i AMO Technika/Aerotechnika. Nasza flota zarządzana i obsługiwana jest przez profesjonalistów, dzięki którym możemy pochwalić się spełnieniem wszystkich najnowszych norm Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego EASA.